לייעוץ, שאלות והשגת תוצאות

התקשרו או השאירו פרטים באתר
  התקשרו: 053-6202089

  חקירות פרטיות

  חקירות פרטיות מתבצעות על ידי חוקרים פרטיים במגוון תחומים שונים כמו חקירות עסקיות, חקירות אישות, חקירות כלכליות, חקירות פליליות, חקירות מסחריות ועוד. במידה שאתם צריכים לאסוף מידע על אדם או אירוע מסוים ואין לכם את היכולת לעשות זאת, עליכם להיעזר בחוקר פרטי. החוקר הפרטי ינהל חקירה פרטית שמטרתה לגלות את המידע הנדרש. על כך נרחיב במאמר הבא. 

   

  מהן חקירות פרטיות?

  חקירות פרטיות הן תהליכים המבוצעים על ידי חוקרים פרטיים, במטרה לאסוף מידע ולחקור את הרקע, הפעילות או התנהגותו של אדם מסוים. החוקר הפרטי מתמקד באיסוף ראיות, גילוי עובדות ומסמכים, ובנית תמונה מקיפה וממוקדת על הנושא הנחקר.

  חקירה פרטית מחייבת מקצועיות ומיומנות מצד החוקר. הוא חייב להיות סבלני למערכת פרטים, מסוגל לחשוב בצורה יצירתית ולהתמודד עם אתגרים בזמן החקירה. גם תשומת לב לפרטים הקטנים והשוליים היא חשובה, מכיוון שרק דרך התבוננות מקיפה וכוללת ניתן לחשוף את מקורות המידע החשובים. 

  בנוסף, חקירות פרטיות נערכות בחשאיות מלאה על מנת לשמור על פרטיות המעורבים ולא לחשוף את פרטי החקירה לצדדים שלישיים. על החוקר הפרטי להימנע מביצוע פעולות לא חוקיות, ולעמוד בכללי החוק ובהתנהגות מקצועית ואתית. על ידי פעולה חוקית בלבד ניתן להבטיח כי הראיות שנאספו במהלך החקירה יהיו קבילות וחוקיות בבית המשפט.

   

  מתי נבצע חקירה פרטית?

  ישנם מקרים ומצבים רבים המובילים לצורך בניהול חקירה פרטית. כאשר אדם מסתיר מידע וכאשר יש חשד כי קיימים נושאים חשובים מוסתרים, אפשר להיעזר בחקירות פרטיות כדי לגלות את האמת. 

  לדוגמה, ניתן לבחון מקרים נפוצים בהם מתנהלות חקירות פרטיות- 

  • במקרה של חשד לבגידה, באמצעות חקירה ניתן לאסוף ראיות על פעילות חשודה ולאמת או להפריך את החשד.
  • במקרה של הסתרת נכסים, חקירות עשויות לגלות מידע חשוב על הנכסים ועל נושאים כמו פנקסים רשמיים ותנועות כספיות קשורות.
  • במקרה של ריגול תעשייתי, חקירות מתבצעות כחלק מתהליך הבדיקה המקצועי שבו מתואמות פעולות מתקדמות כדי לחשוף פעילות רמאות ולשמור על אבטחת הארגון.
  • במקרה של חייבים שמנסים להימנע מתשלום, חקירה עשויה לסייע באיסוף ראיות חיוניות על מנת להוכיח את החוב ולהביא את החייב לתשלום.
  • במקרה של חשבונות בנק סודיים, מתבצעת חקירה על פעילות פיננסית מסוימת וכך ניתן לשקף את המצב האמיתי של החשבון ולחשוף פעילות חשודה.
  • במקרה של שותף עסקי שסרח, חקירות מאפשרות איסוף מידע על הפעילות ועל ההשפעות שלה על העסק.
  • במקרה של הונאות נדל"ן, חקירה יכולה לחשוף פעילות מרמה ולאסוף ראיות הנחוצות להוכחת ההונאה ולהגן על הזכויות של הצד הנפגע.

   

  הצורך בביצוע מעקבים

  מעקבים הם אחת הדרכים היעילות לאיסוף מידע במסגרת חקירות פרטיות. המעקבים מתבצעים על ידי חוקרים פרטיים המיומנים בתחום, אשר יכולים לממש את היכולות והמיומנות שלהם בתהליך המעקב. במעקבים, החוקר הפרטי מבצע מעקב עקבי אחר פעילות האדם הנחקר. הוא מזהה ומסמן את מפגשיו, מבקר את מקומות הנופש, רואה אילו פעילויות מתבצעות ומנתח את המידע על מנת להגיע למסקנות מועילות. החוקר הפרטי משתמש בכלים מתקדמים ובטכנולוגיה מתקדמת על מנת לבצע את המעקבים, כולל מצלמות, מכשור לראיית לילה, מכשירי האזנה ועוד.

  המעקבים נתונים בדרך כלל לתיעוד ושמירה באמצעות הקלטות אודיו וצילומי וידאו, כדי שיהיו ראיות חומריות הניתנות לשימוש בבית המשפט. לאחר הסיום של תהליך המעקב, הלקוח מקבל דו"ח מפורט דרכו ניתן לאמת או להפריך את החשדות.

   

  כיצד מתנהל מעקב?

  כדי לבצע מעקב מבלי לעורר חשד, החוקר הפרטי צריך להתנהל בצורה מוסרית ומקצועית במהלך המעקב. ישנם מקומות שקל יותר לבצע מעקבים וישנן מקומות מורכבים יותר, כמו לדוגמה בני ברק או קיבוץ, אשר מצריכים התנהלות מסוימת. במקומות כאלה החוקר הפרטי צריך להכיר את התרבות, השפה ודרכי ההתנהלות במקום שבו הוא מבצע את המעקב, כדי להקל על תהליך ההיטמעות ולהבטיח את התוצאות הרצויות.

  ניתן לבצע מעקבים במגוון דרכים-

  • מעקב פיזי- חקירת מעקב פיזית כוללת תצפיות ומעקב באופן ישיר אחר הנחקר. בדרך זו, החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת החיים של הנחקר ויעקוב אחריו באופן פיזי, כולל מעקב אחרי המקומות שבהם הוא מתנועע.
  • מעקב טכנולוגי- חקירת מעקב טכנולוגית כוללת שימוש בטכנולוגיה עדכנית על מנת למעקב אחרי הנחקר. זאת כוללת שימוש במצלמות, במערכות מיקום GPS, איתותי טלפון נייד, מצלמות אבטחה ומכשירי האזנה מתקדמים כדי לזהות ולרשום את פעילויותיו החשודות של הנחקר.
  • האזנות סתר- ישנם מקרים מיוחדים בהם החוקר הפרטי מקבל צו משפטי המאפשר לו לבצע האזנות סתר. במסגרת האזנות סתר, החוקר הפרטי מאזין לשיחות הנחקר, מקליט אותן ומשתמש בהן לגילוי פרטים נוספים. יש לציין כי האזנות סתר בלתי חוקיות לפי החוק, אלא במקרים חריפים ומיוחדים בהם ניתן לקבל צו משפטי המאשר כך. כל שימוש בהאזנות סתר חייב להיות בהתאם לחוק ולהוראות המקומיות.

   

  כמה עולות חקירות פרטיות?

  התשלום עבור חקירות פרטיות הוא לא חד משמעי והוא נקבע על פי מספר גורמים-

  • היקף העבודה- ככל שהחקירה דורשת עבודה רבה יותר ואיסוף מידע מורכב, כך המחיר יעלה בהתאם.
  • מרחק- המיקום שבו מתרחש המעקב עלול להשפיע על עלות שעת המעקב. מעקב באזור נגיש יותר ומרכזי עשוי להיות זול יותר מאשר מעקב באזור מרוחק או פחות נגיש.
  • כלים- שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם ומכשירים מיוחדים עשויים להשפיע על המחיר הסופי. יתרון של שימוש בכלים מתקדמים הוא היכולת לקבל מידע וראיות מספר ומקורות שונים.
  • תעריפי שבת וחגים- במידה והחקירה מתבצעת גם בתקופות שבתות או חגים, יתרחש תעריף נוסף שיכול לגרום להעלאת מחיר שעת המעקב. תעריף שבת עשוי להיות כ-150% מהתעריף הרגיל, ותעריף חג עשוי להגיע עד 200%.
  • הצגת נתונים בבית משפט- ישנם מקרים בהם החוקר הפרטי צריך להציג את הנתונים שאסף בבית המשפט. בדרך כלל המחיר להצגת הנתונים בבית המשפט ינועו סביב 1,500 שקלים לחוקר. 

  על פי נתונים כלליים, המחיר הממוצע לשעת המעקב ינוע בין 300 ל-700 ש"ח. יש לזכור כי עלות החקירה תיקבע בהתאם לצרכים המדויקים של החקירה ולפרמטרים המקומיים והספציפיים שלה.

   

  חקירות פרטיות על ידי סיקורית חקירות

  משרד סיקורית חקירות הוקם על ידי יצחק מאיר בשנת 1980. יצחק הוא בעל ניסיון עשיר כקצין מצ"ח ושימש בעבר כראש מדור סמים וחקירות מיוחדות. כיום, יצחק משמש כמנכ"ל החברה והוא חבר בלשכת חוקרים פרטיים ובארגון הבלשים הבינלאומי. 

  לחברת סיקורית חקירות, כמו גם לחוקרים הפועלים דרך המשרד, יש רישיון חוקר פרטי ורישיון לקיום משרד חקירות פרטיות מטעם משרד המשפטים הישראלי. חוקרי המשרד הם חברים בלשכת החוקרים הפרטיים בישראל. הצוות מעודכן במערכות הטכנולוגיות והדיגיטליות ופועל בפיקוח מקצועי קפדני בהנחייתו של יצחק, תוך הקפדה מוחלטת על עמידה בהוראות החוק האזרחי והפלילי.

  חוקרי סיקורית חקירות הם מומחים בתחום פעילותם ושירתו במערכות ביטחוניות בארץ ובחו"ל. בין התפקידים הבכירים ששימשו הם: קציני מודיעין בצה"ל, מומחים בשאיבת מידע באמצעות חקירות סייבר, חוקרי שרותי הבטחון הכללי, חוקרי מצ"ח, חוקרי רשויות המיסים והמכס, חוקרי משטרת ישראל מיוחדים מיחידת להב 433, חוקרים העוסקים בתיקי קבלה ונתינת שוחד, בלשים מקצועיים, עוקבים ותצפיתנים מהשורה הראשונה, חוקרים המתמחים בהשתלה והפעלת סוכני איסוף, אנשי איסוף מודיעין שטח ומחשבים, חוקרים ומתשאלים מקצועיים בעדויות חתומות ועוד. המשרד שלנו מתמחה בניהול חקירות פרטיות מוצלחות כולל מעקבים. 

  40

  לייעוץ, שאלות והשגת תוצאות

  מלאו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

   סוגי-חקירות-פרטיות-מעקבים-ותצפיות-בכל

   קידום בגוגל לעסקים קידום בגוגל לעסקים