לייעוץ, שאלות והשגת תוצאות

התקשרו או השאירו פרטים באתר
  התקשרו: 053-6202089

  חקירות עסקיות

  חקירות עסקיות הן תהליך שבו מתבצעת אבחנה מעמיקה ומקיפה של העסק המבוקש או השותף הפוטנציאלי. חוקרים פרטיים המתמחים בתחום זה מבצעים את החקירות העסקיות על ידי איסוף מידע ונתונים, ראיות ותיעוד, וניתוחים שונים. חקירות עסקיות מסייעות לכם להבין את הסיכונים וההזדמנויות הכלכליות של העסק המבוקש. באמצעותן תוכלו לקבל מידע עצמאי ומאומת על מצב העסק ועל השותף הפוטנציאלי. על כך נרחיב במאמר הבא. 

  חקירות עסקיות

  מהן חקירות עסקיות?

  חקירות עסקיות הן חקירות בהן אוספים נתונים כלכליים ועסקיים בקשר לאדם או העסק המוערך. המטרה העיקרית של החקירות העסקיות היא לזהות את רכושו של הנחקר, נכסיו, עסקיו, ולהעריך את מצבו הכלכלי הכולל חשבונות בנק שמתנהלים לא על שמו. בנוסף, החקירות מתמקדות במעקב אחר חובות הנחקר ותוספות הכלכליות אחרות שעשויות להשפיע על מצבו הפיננסי. כמו כן, בחקירות עסקיות ניתן לאסוף מודיעין עסקי על עסק מסוים בשביל לצפות את התנועות העתידיות שלו ולהתחרות בו ביעילות. 

  במהלך החקירה, יש למקם דגש על איסוף נתונים ומידע בצורה מדויקת ומהימנה, באמצעות בדיקת רשומות פיננסיות, דוחות שנה, מסמכים משפטיים ותיעוד נוסף. בנוסף, יש להתייחס לרשומות בנק, לנתונים ברשויות מס, למידע מקצועי ממקורות נוספים ולביצוע ראיות נוספות כגון ראיות עדים, ראיות מוקרנות וראיות טכנולוגיות. בסיום החקירה, יערכו ממצאים וניתוחים של הנתונים הנצברים וייעשה שימוש בהם על מנת לסקור את מצבו הכלכלי של הנחקר. המידע המתקבל ישמש ככלי להבנת הסיכונים וההזדמנויות הכלכליות בקשר לאדם או העסק המבוקש, ויאפשר קבלת החלטות מושכלות ומבוססות בנושא.

   

  מתי יש צורך בחקירות עסקיות?

  חקירות עסקיות הן חקירות שמאפשרות לנו לגלות פרטים כלכליים ועסקיים על אדם או עסק מסוים. הצורך בחקירות אלה עולה במספר מצבים שונים- 

  • איסוף מודיעין עסקי- חקירה אלה מתבצעות כדי לאסוף מידע על העסק המתחרה, כולל פרטים כמו רווחים, השקעות כספיות, רכישות, מיזוגים עתידיים ועוד.
  • סכסוכים עסקיים- חקירות אלה כוללות חקירות שמתרחשות בהקשר של פשיטת רגל, הונאות כלכליות, פירוק שותפויות וכדומה.
  • עיקולים- חקירות עסקיות שמטרתן לאסוף מידע על היכולת הכלכלית של אדם מעוקל. ניתן לגלות מידע על רכוש מוסתר, מיקום מגוריו, בעלותו על רכב, שווי הנכסים בבעלותו ועוד.
  • גביית חובות- במקרה שבו אדם מחויב בתשלום לכם, חקירות עסקיות יכולות לספק מידע על מצבו הכלכלי ואם הוא מסוגל לשלם את החוב, גם אם טוען שלא.

  תוך כדי החקירות העסקיות הללו, חוקרים מקצועיים ומיומנים מבצעים בדיקות ויוצרים דוחות מפורטים המכילים את המידע המתקבל. החקירות נערכות בהתאם לחוק ובמטרה לספק מידע מדויק וחשוב ללקוחותיהם.

   

  כיצד זה מתבצע?

  חקירות עסקיות מתבצעות על ידי חוקרים מקצועיים ומנוסים המוכשרים לביצוע חקירות כאלה. הם מקיימים את החקירות בהתאם לחוק, ועליהם לשמור על אתיקה בביצוע החקירה. חשוב להבין כי אם יתגלו ראיות שנאספו בדרכים לא חוקיות, הן לא יהיו קבילות בבית המשפט ולא יסייעו למטרה הרצויה. על כן, חשוב במיוחד לוודא שכל הפעולות נעשות בהתאם לחוק וכי כל הראיות שיאספו יהיו קבילות בבית המשפט.

  בתחילת החקירה, נערך תחקיר עמוק שבמהלכו מתבצע ניתוח מקיף על מקום המגורים והפעילות של הנחקר, אם יש צורך בכך. כחלק מהחקירה, החוקר הפרטי יתחקה אחר חייו של הנחקר בכל תחום, ובפרט בתחום הכלכלי. זה יכלול בדיקה של הרקע הפיננסי של הנחקר, כולל רכוש, נכסים, עסקים ומצבו הכלכלי.

   

  מהם שלבי החקירה?

  חקירות עסקיות מתבצעות בשני שלבים עיקריים: חקירה סמויה וחקירה גלויה. בשלב החקירה הסמויה, החקירה מתבצעת באופן סמוי כאשר הנחקר לא מודע לכך. בשלב זה, החוקר הפרטי אוסף מידע עסקי וכלכלי על הנחקר באופן סמוי וסודי, באמצעות צו משפטי מתאים. בשלב הזה, מתבצעים מעקבים פיזיים ודיגיטליים על הנחקר, הכוללים תצפיות, האזנות סמויות ושימוש בכלים מתקדמים נוספים כמפורט בחוק.

  לאחר מכן, בשלב החקירה הגלויה, החקירה מתבצעת בידיעת הנחקר. המעבר לשלב החקירה הגלויה יתבצע בהתאם לשיקול דעתו של מבקש החקירה. כלומר, כאשר מבקש החקירה יחשוב כי יש לו מספיק מידע כדי להוכיח את מצבו הכלכלי של הנחקר. שימוש בשלב החקירה הגלויה עשוי להתבצע כאשר יש ברשות מבקש החקירה את הראיות המספקות לו את המידע הנדרש כדי להוכיח את המצב הכלכלי של הנחקר.

   

  תחרות בין עסקים

  עולם העסקים הוא עולם מאתגר ומורכב, אשר תחרות ותחרותיות הם חלק בלתי נפרד ממנו. כדי להתמודד ביעילות עם התחרות, חשוב לבצע חקירות עסקיות המעניקות מידע מפתח על המתחרים שלכם. במהלך החקירות העסקיות, תוכלו להשיג מידע מקיף על המתחרים שלכם. באמצעות חקירות אלה תוכלו לגלות את הרווחים של המתחרים, את ההשקעות הכספיות שביצעו, הרכישות שביצעו, תוכניות למיזוגים עתידיים, הוספת שותפים, ושיטות השיווק שלהם.

  המטרה העיקרית של חקירות העסקיות בהיבט התחרותי היא לספק מידע אמין וחשוב שיסייע בגיבוש אסטרטגיה עסקית חכמה ומבוססת. תוך שימוש במידע זה, תוכלו לתכנן צעדים נכונים, להתאים את הפעולות שלכם למציאות התחרותית וליצור יתרון תחרותי לעסק שלכם.

  חקירות עסקיות מתבצעות על ידי חוקרים מקצועיים ומיומנים או משרד חקירות פרטי, המפעילים ציוד טכנולוגי מתקדם ומשמשים בשיטות וטכניקות מתקדמות כדי לאסוף מידע מהימן וחשוב. החקירות מבוצעות בהתאם להוראות החוק ובמטרה לספק מידע מדויק ואמין ללקוחותיהם.

   

  שותפות עסקית

  בהקשר של שותפויות עסקיות, חשוב להיות זהירים ולבצע חקירות עסקיות לפני צירוף שותף חדש. צירוף של שותף חדש עם חובות כלכליות עשויה לגרום לבעיות כלכליות ולסיכון העסק שלכם. לכן, חשוב לבדוק את המצב הפיננסי של השותף הפוטנציאלי לפני הצטרפותו. כמו כן, ייתכן שהמתחרים יעסיקו עובד מטעמם על מנת לאסוף מידע על העסק שלכם. לכן, חשוב להבין את מטרותיו האמתיות של השותף הפוטנציאלי. 

  בכדי לקבל מידע מדויק על המצב הכלכלי של האדם לפני שותפות עסקית, נדרשות חקירות עסקיות. חקירה כזו עשויה לכלול מעקב, האזנה ותצפיות, ויכולה לקחת זמן רב. החקירה צריכה להתבצע באופן מקיף ומדויק ולכלול עבודת תחקיר. בסיום החקירה נקבל ראיות המסייעות באישור או הפרכת חשדות קיימים.

   

  כמה זה עולה?

  מחיר החקירה העסקית תלוי במגוון גורמים שונים, ולכן קשה לספק תשובה מדויקת וחד משמעית. גורמים אלה כוללים את היקף ומורכבות החקירה, צוות החוקרים הנדרש, מיקום החקירה ועוד.

  לדוגמה, אם החקירה מתבצעת בימי שבת ובחגים, עלול המחיר להיות גבוה יותר. בדרך כלל, מחיר החקירה בימי שבת הוא 150% מהתעריף הרגיל, ולכן יש לקחת זאת בחשבון.

  בנוסף, שלב ההצגה של הראיות בבית המשפט הוא שלב שמשפיע על המחיר. בדרך כלל המחיר להצגת הראיות בבית המשפט ינוע בסביבות 1,500 ש"ח.

  חשוב להבין שמחיר החקירה יכול להשתנות בהתאם להתמודדות עם הגורמים השונים הנדרשים בכל מקרה ספציפי. ניתן ליצור קשר ישירות עם החברה ולקבל הצעת מחיר מדויקת בהתאם לצרכים המדויקים שלכם.

   

  חקירות עסקיות מוצלחות על ידי סיקורית חקירות

  אם אתם מחפשים משרד מומלץ לחקירות עסקיות, אתם נמצאים במקום הנכון! המשרד שלנו, סיקורית חקירות, מתמחה בחקירות פרטיות במגוון תחומים כולל התחום העסקי במשך יותר מ-40 שנה. אנו מספקים שירותים מקיפים ומגוונים כולל מעקבים, תצפיות בתחום העסקי, הכלכלי והמסחרי כולל איסוף מודיעין עסקי ותחרותי.

  במשרד סיקורית חקירות, אנו מספקים פתרונות מותאמים אישית לכל בעיה וצרכים של הלקוחות שלנו. צוות החוקרים שלנו מורכב מאנשי מקצוע מומחים מנוסים בתחום, המגיעים עם רקע בטחוני והם רשומים בלשכת  החוקרים הישראלי. פנו אלינו לחקירה מוצלחת. 

  40

  לייעוץ, שאלות והשגת תוצאות

  מלאו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

   סוגי-חקירות-פרטיות-מעקבים-ותצפיות-בכל

   קידום בגוגל לעסקים קידום בגוגל לעסקים